close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • ZDJĘCIA PASZPORTOWE

 • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 2010 r. w sprawie dokumentów paszportowych (Dz.U. z 2010 r. Nr 152 poz. 1026), osoba ubiegająca się o wydanie paszportu oraz paszportu tymczasowego, zobowiązana jest załączyć do wniosku paszportowego zdjęcie paszportowe, spełniające określone wymagania.

   

  Zdjęcie musi być kolorowe o wymiarach 35 x 45 mm, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy na jednolitym jasnym tle, odwzorowujące naturalny kolor skóry, mające dobrą ostrość oraz pokazujące wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice, a także twarz od wierzchołka głowy do górnej części barków, (tak aby twarz zajmowała 70-80 % fotografii); fotografia ma przedstawiać osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.

   

  W przypadku osoby posiadającej orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (wydane zgodnie z przepisami o orzekaniu o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności) a także osoby, której stan zdrowia nie pozwala na wykonanie fotografii określonej powyżej w zakresie wizerunku – można złożyć fotografię: o wymiarach 35 x 45 mm, wykonaną w ciągu ostatnich 6 miesięcy na jednolitym jasnym tle, odwzorowujące naturalny kolor skóry, mające dobrą ostrość oraz pokazującą od wierzchołka głowy do górnej części barków, (tak aby twarz zajmowała 70-80 % fotografii); fotografia ma przedstawiać osobę w pozycji frontalnej.

   

  Powyższe wymogi stosuje się również w stosunku do dzieci do 5 roku życia.

   

  Zdjęcia, które nie spełniają wymogów paszportowych nie będą przyjmowane.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: