close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • 2012

 • 3 lutego 2012

  W dniu 3 lutego br. Ambasador RP przebywał z wizytą w Sewilli, gdzie wziął udział w spotkaniu z dyrektorami regionalnych wydań największych hiszpańskich gazet:

  José Antonio Carrizosa - Diario de Sevilla; Álvaro Ybarra - ABC de Sevilla; Juan Carlos Blanco - El Correo de Andalucía; Francisco Reyero - La Razón i Francisco Rosell –El Mundo de Andalucía. W spotkaniu udział wziął również Konsul Honorowy RP w Maladze, José Luis Sánchez Domínguez.

  Omówiono przyszłe projekty polityczno-ekonomiczne oraz kulturalne zaplanowane przez placówkę na lata 2012/2013. Szefowie dzienników z uznaniem wyrażali się nt. stabilności polskiej gospodarki i finansów, podkreślając atrakcyjność naszego kraju na zagranicznym rynku inwestycyjnym. Interesowali się metodami zarządzania gospodarką oraz możliwościami rozwoju kontaktów, również w kontekście zbliżających się Mistrzostw Euro 2012.

  Ambasador RP zaprosił dyrektorów do wzięcia udziału w wydarzeniu realizowanym przez placówkę w marcu br. w związku z 35-leciem przywrócenia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Hiszpanią. Zasugerował również możliwość odbycia wizyty studyjnej w Polsce, w związku z Euro 2012. 

  Przy okazji pobytu w Sewilli Ambasador złożył kurtuazyjną wizytę p. Francisco Triguero Ruiz, Sekretarzowi  Generalnemu ds. Uniwersyteckich w Regionie Andaluzji, w celu podziękowania za wsparcie jakie otrzymała placówka przy organizacji cyklu wykładów na uniwersytetach w Andaluzji nt. polskiej prezydencji. Na spotkaniu poruszony został również temat aktualnej sytuacji polityczno-gospodarczej w Polsce i na świecie oraz zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012.

  IMGP0354
  IMGP0358

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: