close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • 2010

 • W środę 20 października br. została otwarta wystawa Spojrzenia na Europę zorganizowana przez Dyrekcję Generalną ds. Europejskich i Współpracy oraz władze Regionu Madrytu.

  Wystawa składa się z dwudziestu siedmiu fotografii wykonanych przez znanych europejskich artystów, którzy w swoich pracach ukazują tradycję i kulturę rodzinnego kraju, krajobrazy oraz miejsca historyczne. Polskę reprezentuje zdjęcie "Emergency Exit. Test No. 1" wykonane przez Jana Smagę, wg pomysłu Agnieszki Kurant i Aleksandry Wasilkowskiej, będące częścią projektu "Emergency Exit" zaprezentowanego na 12. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji 2010.

  Wystawa została zorganizowana we współpracy z Ambasadami UE akredytowanymi w Hiszpanii, Instytutami Kultury, przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Hiszpanii, które były odpowiedzialne za wybór zdjęć.

  Na inaugurację wystawy przybyli, m.in. Salvador Victoria, Wiceszef Kancelarii Przewodniczącej Regionu Madrytu i Sekretarz Generalny Rady Ministrów oraz Antonio González Terol, Dyrektor Generalny ds. Europejskich i Współpracy Regionu Madrytu.

  W ramach podjętej inicjatywy, władze regionu Madrytu mają na celu promowanie wiedzy na temat UE, przybliżając obywatelom Hiszpanii idee zjednoczonej Europy.

  Wystawa będzie otwarta dla publiczności do 16 listopada br. na dachu Círculo de Bellas Artes w Madrycie.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: