close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 1 lipca 2018

  Marszałek Senatu Stanisław Karczewski spotkał się w z pracownikami Ambasady i Polonią, a także wziął udział w uroczystym zakończeniu roku w dwóch polskich szkołach.

  23 czerwca w Alcalá de Henares Marszałek Stanisław Karczewski uczestniczył w zakończeniu roku szkolnego w dwóch szkołach polonijnych prowadzonych przez stowarzyszenia „Orzeł Biały” oraz „Polonica”. Spotkania były okazją do rozmowy z uczniami, nauczycielami i polskimi kapelanami o wadze kultywowania wśród uczniów polskiego języka i polskiej kultury. 

   

  Natomiast podczas recepcji w salonach Ambasady Marszałek poznał przedstawicieli największych organizacji polonijnych, a także dyrektorów szkół polskich działających w Madrycie.

  W ramach swojego pobytu w Galicji złożył wizytę w polskim Domu Pielgrzyma im. Jana Pawła II, a także spotkał się z miejscową Polonią zrzeszoną w Stowarzyszeniu „Polonia w Galicji”. Miał również okazję uczestniczyć we mszy świętej odprawionej przez Arcybiskupa  w Katedrze w Santiago de Compostela i wysłuchać koncertu w wykonaniu chóru „Jakubowe Muszelki”.

   

  Zapraszamy do obejrzenia galerii!

  chór
  Galicja2
  Ksieża
  Senat2
  Senat3
  Senat4
  Senat8
  Senat ambasada
  senat ambasada 2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: