close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 19 listopada 2018

  18 listopada w Parku Europa w Torrejón de Ardoz Ambasada wraz z władzami miasta zorganizowała "Bieg Stulecia" dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości i setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Hiszpanią. Pogoda dopisała i bawiliśmy się świetnie całymi rodzinami!

  Sygnał do startu dała Ambasador RP w Madrycie, Marzenna Adamczyk, która do biegu zagrzewała razem z radną z Torrejón de Ardoz, Anną Veronicą Gonzalez i innymi przedstawicielami miejskiego ratusza.

  W biegu wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, hiszpańskiego MSZ i kancelarii premiera, Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego Poland First to Fight, a także liczna Polonia - wszyscy w specjalnie na tę okazję przygotowanych koszulkach.

  Główną nagrodą, zarówno w kategorii mężczyzn jak i kobiet, był bilet lotniczy do Polski ufundowany przez PLL LOT.

  Dzięki profesjonalnemu mierzeniu czasu, wiemy, że zwycięzca, David Andres Janeczko, pokonał dystans nieco ponad 5 kilometrów w 19 minut i 57 sekund. Pierwsza kobieta na mecie, Magdalena Smycz osiągnęła wynik 21 minut i 53 sekundy. Gratulujemy!! 

  Po biegu wszyscy zebrani mogli skosztować wyśmienitej grochówki przygotowanej przez Stowarzyszenie Polonijne Orzeł Biały.

   

  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację biegu, wolontariuszom, a zwłaszcza Stowarzyszeniu Dyskobol z Alcala de Henares i ojcu Sławkowi Wiktorowiczowi, proboszczowi parafii Świętej Rodziny w Torrrejón de Ardoz. Bez jego pomocy nie udałoby się nam przygotować tego wspaniałego  wydarzenia!

  Bieg
  bieg10
  bieg11
  Bieg2
  bieg3
  bieg4
  bieg5
  bieg7
  bieg8
  bieg9
  DsUEF3oWsAIKBR4
  IMG_2192
  IMG_2224

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: