close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 8 marca 2017

  W dniach 23-25 lutego Ambasada RP w Madrycie, we współpracy z Konsulatem Honorowym, zorganizowała wizytę państw Grupy Wyszehradzkiej w Walencji. Wzięli w niej udział ambasadorowie oraz radcy ekonomiczni PL, HU, SK i CZ.

  Podczas wizyty goście spotkali się z najważniejszymi przedstawicielami lokalnych władz, w tym z przewodniczącym regionalnego rządu Ximo Puig i odpowiedzialnym za sprawy turystyki Francesciem Colomer, z którym omówili oni możliwości współpracy w tej dziedzinie. Przedstawiciele grupy mieli okazję rozmawiać z przedsiębiorcami obecnymi na rynkach V4 i reprezentantami miejscowych firm, którym ambasador M. Adamczyk przedstawiła perspektywy współpracy handlowej z państwami Grupy.

   

  W ramach wizyty Ambasada zorganizowała również Koncert Wyszehradzki w Ateneo Mercantil de Valencia dzieł F. Chopina, B. Martinů,  D. Poppera i A. Dvořaka. Występu wysłuchała ponad 500 osobowa publiczność, w skład której weszli przedstawiciele miejscowych władz, lokalnego korpusu dyplomatycznego oraz społeczności polskiej, węgierskiej, słowackiej i czeskiej mieszkającej w Walencji.

  Odwiedziny były także okazją do inauguracji przez ambasador M. Adamczyk siódmego przeglądu współczesnego kina polskiego, zorganizowanego przez Instytut Polski oraz AVA Fundation, oraz wizyty w polskiej szkole.

   

  Szkoła Polska
  szkoła polska2
  Valencia - Vishegrad
  Walencja
  Walencja
  Walencja cine
  Walencja gospodarka
  walencja gospodarka2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: