close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 4 grudnia 2017

  28 listopada miało miejsce pierwsze spotkanie Rady Doradczej Instituto Karol Wojtyła – Juan Pablo II, w którym wzięła udział Pani Ambasador Marzenna Adamczyk jako Honorowa Przewodnicząca. Instytut jest niezależną organizacją non-profit, której celem jest propagowanie nauki Jana Pawła II w wymiarze edukacyjnym, kulturalnym i społecznym.

  Instytut jest niezależną, świecką instytucją  o charakterze non-profit. Jego celem jest propagowanie nauki Jana Pawła II w wymiarze społecznym, kulturalnym i edukacyjnym, w oparciu o wartości humanistyczne reprezentowane przez Papieża. Swą misję Instytut planuje realizować poprzez organizację wystaw, konferencji, debat inspirowanych nauką Jana Pawła II, we współpracy z instytucjami publicznymi i prywatnymi.

  Powołanie Instytutu jest inicjatywą środowiska akademickiego, reprezentującego madryckie uniwersytety Complutense i Rey Juan Carlos.

   

  Ambasada RP od początku współpracowała z grupą założycieli Instytutu. Szczególna rola Ambasady została uwzględniona w Statucie tej organizacji. W maju br. jej przedstawiciele mieli okazję przedstawić swój projekt Sekretarzowi Stanu, Panu Janowi Dziedziczakowi, podczas jego wizyty w Madrycie.

   

   

   

  Zapraszamy na stronę Instytutu: https://www.institutojpii.es/

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: