close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 26 października 2017

  W dniach 19-22 października Pani Minister Elżbieta Rafalska przebywała z wizytą oficjalną w Madrycie, podczas której spotkała się z hiszpańską Minister Zdrowia, Usług Społecznych i Równości, Dolors Monserrat oraz z Minister Zatrudnienia i Ubezpieczeń Społecznych, Fatimą Bañez. Minister Rafalska wzięła również udział w Międzynarodowych Targach Owoców i Warzyw Fruit Attraction oraz w Festiwalu Polskiego Jabłka, a także spotkała się z rodzinami polonijnymi i wygłosiła wykład na Katolickim Uniwersytecie CEU San Pablo nt. polskiej polityki rodzinnej.

  Podczas spotkania  z Minister Zdrowia, Usług Społecznych i Równości, Dolors Monserrat poruszono tematy walki z ubóstwem, polityki rodzinnej i senioralnej oraz opieka nad osobami zależnymi. 

  W rozmowie z Minister Zatrudnienia i Ubezpieczeń Społecznych, Fatimą Bañez omówiono kwestie polityki zatrudnienia i poprawy na rynku pracy, polityki emerytalnej, Europejskiego Filaru Praw Socjalnych, delegowania pracowników oraz godzenie życia zawodowego i rodzinnego.

  Podczas swojego wykładu na Katolickim uniwersytecie CEU San Pablo Min. E. Rafalska przedstawiała prezentację nt. polskiej polityki rodzinnej, odwołując się w szczególności do programu Rodzina 500+. Przedstawiła korzyści programu dla rodzin, ale również dla polityki demograficznej, rynku pracy i gospodarki. Wśród słuchaczy obecni byli studenci historii i dziennikarstwa, w tym  zainteresowani studiowaniem w Polsce w ramach programu Erasmus oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i Polonii.

  Podczas Targów Owoców i Warzyw Fruit Attraction w Madrycie Pani Minister odwiedziła polskie stoisko narodowe, gdzie zapoznała się z ofertą krajowych producentów owoców i soków. Następnie Pani Minister wzięła udział w V edycji Festiwalu Polskiego Jabłka, organizowanego przez WPHI we współpracy z Ambasadą, gdzie miała okazję wręczyć tegoroczne wyróżnienia polskim producentom i eksporterom owoców.

  21 października Minister Rafalska spotkała się w siedzibie Ambasady RP w Madrycie z polskimi rodzinami mieszkającymi w Hiszpanii. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele wszystkich najważniejszych hiszpańskich organizacji polonijnych.  Szefowa resortu rodziny dziękowała za podtrzymywanie polskich tradycji i więzi z ojczyzną oraz za zaangażowanie na rzecz nauczania języka polskiego. Podczas indywidualnych rozmów z reprezentantami Polonii Pani Minister miała okazję odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących funkcjonowania Programu 500+ za granicą oraz polityki emerytalnej i społecznej.

   

  festiwal jabłka
  Intervención Ministra Polonia
  M
  Min
  Min
  Ministra E
  spotkanie z rodzinami

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: