close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 17 listopada 2017

  11 listopada Ambasador Marzenna Adamczyk, w imieniu Ministra Spraw Zagranicznych RP, Pana Witolda Waszczykowskiego, odznaczyła założyciela i szefa Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego Poland First to Fight, Alberto Trujillo, medalem Bene Merito za wzmacnianie pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Całemu Stowarzyszeniu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za współpracę!

  11 listopada goście zebrani w Ambasadzie na obchodach  Święta Niepodległości mieli okazję uczestniczyć w uroczystym wręczeniu przez Panią Ambasador Marzennę Adamczyk, w imieniu Ministra Spraw Zagranicznych RP, Pana Witolda Waszczykowskiego, Honorowego odznaczenia Bene Merito Panu Alberto Trujillo, założycielowi i szefowi Stowarzyszenia Historycznego Poland First to Fight.

  W uzasadnieniu decyzji Ministra czytamy, że Bene Merito jest wyrazem uznania zasług w obszarze krzewienia historii Polski i wzmacniania jej pozycji na arenie międzynarodowej.

   

  Stowarzyszenie Poland First to Fight od wielu lat organizuje rekonstrukcje wydarzeń z historii Polski, w tym Powstania Warszawskiego, bitwy pod Mławą czy obrony Wizny.

   

  Stowarzyszenie PF2F zorganizowało również liczne seminaria nt. historii Polski w szkolnym punkcie konsultacyjnym, szkołach prowadzonych przez organizacje polonijne oraz na uniwersytetach Complutense i Santiago de Compostela.

   

  Serdecznie gratulujemy Panu Alberto Trujillo i wszystkim członkom Stowarzyszenia!!

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: